MAROL Hurtownia budowlano-opałowa

Turów
Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Dlaczego warto kupić opał workowany układany na palecie?

Autor: MAROL Hurtownia budowlano-opałowa, publikacja: 2015-02-25

Węgiel workowany stał się w ostatnich latach najbardziej rozpowszechnioną formą zakupu opału przez gospodarstwa domowe. W związku z tym, rozwijające się składy opałowe wprowadziły do swojej dotychczasowej oferty również węgiel workowany.

Opał workowany oferowany na składach opałowych można rozpatrywać pod różnymi względami , oto kilka z nich:

Workowanie

Zdjęcie nr 1

Najbardziej rozpowszechnioną formą workowania, jest workowanie ręczne lub ręczne bezpośrednio ze zbiornika zasypowego. Na nielicznych tylko składach możemy nabyć węgiel, który workowany jest na specjalnie przygotowanej do tego linii workującej. Urządzenie takie posiada aktualne legalizacje wag elektronicznych odpowiedzialnych za odpowiednią wagę w worku.

Ciężar

Ciężar nabywanego opału workowanego jest bardzo zróżnicowany, począwszy od znormalizowanych 25kg/30kg aż po 50kg w worku lub na tzw. „wsypiemy na oko”.

Rodzaj worka

Zdjęcie nr 3

Przy zakupie, Klient ma do wyboru różne rodzaje worków, w które pakowany jest opał. Może zakupić węgiel workowany w worki foliowe, które zatrzymują wilgoć, w używane worki polipropylenowe albo nowe worki o różnorakiej gramaturze, które wiązane są zwykłym sznurkiem lub starannie zszyte zaszywarką.

Magazynowanie opału luzem i workowanego

Zdjęcie nr 3

Samo workowanie węgla to tylko część procesu prawidłowego przechowywania. Klienci często kupują opał, który po workowaniu składowany jest „pod gołym niebem”. Składy opału dbające o jakość sprzedawanego węgla magazynują zworkowany opał na paletach, w specjalnie przygotowanych halach, dzięki czemu węgiel ten nie jest narażony na zróżnicowane warunki atmosferyczne.

Transport do Klienta

Zdjęcie nr 5

Klient kupujący opał workowany, najczęściej otrzymuje węgiel z tzw. wyładowaniem worków bezpośrednio na podłoże. Podczas takiego rozładunku worki mogą ulec uszkodzeniu. Składy opałowe dbające o jakość swoich usług, dostarczają swoim Klientom węgiel ułożony na palecie, z rozładunkiem windą wyładowczą lub dźwigiem HDS w miejscu wskazanym przez Klienta.

Analizując powyższe opcje a także badając opinie naszych stałych Klientów możemy jednoznacznie stwierdzić, iż warto zaopatrywać się w opał ze składu dbającego o prawidłowy proces workowania i magazynowania węgla.

Postawiliśmy sobie pytanie: dlaczego warto kupić opał workowany układany na palecie?

Chcemy odpowiedzieć opiniami Klientów wybierających tylko taką formę zakupu opału:

  • Nie trzeba rozładowywać ręcznie, firma rozładuje mi dźwigiem HDS,

  • Zakupioną paletę można ustawić w dowolnie wybranym miejscu, wygodnym dla nas,

  • Węgiel na palecie u mnie kierowca wstawia dźwigiem HDS już prosto do garażu,

  • Paleta nie zajmuje dużo miejsca oraz pozwala na zachowanie porządku,

  • Można zabierać systematycznie worki z palety,

  • Węgiel na palecie nie nachodzi wilgocią od ziemi i dobrze oddycha w workach tzw. jutowych, worki są starannie zszyte i nic nie wysypuje się na kostkę brukową,

  • Dzięki temu mogę szybko obliczyć miesięczne spalanie,



Opracowano:
Adam Połacik
MAROL Składy budowlano-opałowe

Skład węgla - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 5 200 Składów Węgla najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych: